Odkryj JMI

Czysty i lśniący skuter elektryczny jest dumą każdego użytkownika. Szczególnie latem, kiedy taki pojazd użytkujemy najczęściej w ciągu roku, warto zadbać o jego skuteczne i bezpieczne mycie. Jak należy prawidłowo pielęgnować i konserwować obudowę skutera? Przedstawiamy wskazówki, które warto wykorzystać w codziennym życiu.

Skutery elektryczne mają osłony, wykonane głównie z tworzyw i kompozytów. Nie są zatem narażone na korozję i dobrze znoszą kontakt z wodą. Do usuwania z nich kurzu, należy używać dużej ilości wody oraz miękkich szmatek, które będziemy często płukać. Jeżeli większość zanieczyszczeń skutecznie usuniemy, nie pozostaje nic innego jak dokładnie mycie osłon. Mogą na nich być rożnego rodzaju zanieczyszczenia. Piasek, tłuste osady, a także rozbite w czasie jazdy owady. Korzystamy wyłącznie z delikatnych detergentów. Po dokładnym umyciu i wyschnięciu osłon, należy je zabezpieczyć specjalnym preparatem – woskiem. Sprawi on że powierzchnia tworzywa zostanie wygładzona i brud trudniej będzie do niej przywierać.

Myślałeś kiedyś, jak fajnie byłoby mieć skuter elektryczny? Poruszać się wszędzie tam gdzie chcesz, płacąc minimalną cenę za energię i nie wdychać oparów benzyny i przykrego zapachu spalin z rury wydechowej? Dziś możesz swoje marzenie zrealizować, znacznie szybciej i łatwiej, niż to Ci się wydaje. Wszystko co będziesz musiał zrobić, to sprawdzić aktualną ofertę na skutery elektryczne. Są to wygodne jednoślady, które podbiły rynek w Polsce i na świecie.

Zdecydowałeś się poruszać po swoim mieście w sposób bardzo ekologiczny i bezpieczny dla innych ludzi? Twój wybór padł na skutery elektryczne? Jeśli taki pojazd już pojawił się w twoim domu, nie pozostaje Ci nic innego, jak tylko aktywnie z niego korzystać. By jednak cieszyć się jego sprawnością przez maksymalnie długi czas, powinieneś wiedzieć jak o niego dbać. Kluczem do pełni zadowolenia z takiego urządzenia, będzie utrzymywanie akumulatora w doskonałej kondycji. To właśnie akumulator jest sercem skutera. Skutery elektryczne wykorzystując zmagazynowaną w bateriach energię, która wykorzystywana jest do uzyskania ruchu kół. Kiedy energia obniża się do niskiego poziomu, skuter po prostu będzie tracił swoją moc. Prędkość jazdy będzie wyraźnie spadać, a komfort użytkowania z każdym kilometrem będzie niższy. Aby temu zapobiec, konieczne będzie podłączenie skutera elektrycznego do gniazda ładowania. Jak długo trwa ładowanie akumulatorów, aby zapewnić im pełne naładowanie? Zależnie od ich pojemności i użytej technologii, od 2 do 8 godzin zajmuje cały proces.

Skutery elektryczne mają niski środek ciężkości co sprawia, że są mniej wywrotne , wygodne w prowadzeniu, czyste i ciche.

W naszych pojazdach montujemy najlepsze baterie własnej produkcji. Do każdego pojazdu załączamy szczegółową instrukcje prawidłowego ładowania aby pomóc wydłużyć życie baterii.

Wiele użytkowników martwi się o problemy z ładowaniem pojazdów elektrycznych. Wystarczy podpiąć akumulatory do gniazdka elektrycznego.

Często dostajemy pytania:

Czy poradzę sobie z obsługą skutera?

Co z naprawami?

Wszystkich uspokajamy, że prowadzenie i eksploatacja skuterów elektrycznych jest bardzo łatwa oraz podobna do skuterów z silnikami spalinowymi. Skuter elektryczny nie posiada rury wydechowej, nie wymaga od nas wymiany oleju oraz wiele innych...A jeśli chodzi o serwis nie musisz się martwić, jeśli coś się zepsuje pomożemy w naprawie.

Energia elektryczna to tzw. "czysta energia". Skutery, rowery i inne pojazdy elektryczne nie emitują spalin ( nie zanieczyszczają środowiska) co jest szczególnie istotne w dużych miastach gdzie jest nieustanna walka o czyste powietrze.

Faktyczny koszt przejechania 100 km skuterem elektrycznym to ok. 2 zł . Dla porównania: skuterem z silnikiem spalinowym o poj. 50 ccm przejedziesz 100 km za ok. 16 zł.